Tamitio

Kaligrafiye duyulan yeni bir arzu

Güzel Yazı Sanatı

Güzel yazma gereçleri ve zengin renkli harfler gördüğünüzde parmak uçlarınız mı karıncalanıyor? Öyleyse kaligrafinin muhteşem dünyasına girmeye ne dersiniz?

Kaligrafi, güzel yazı sanatıdır ve bunun modern bir türü olan harfleme, harfleri çizme sanatına verilen addır. Bu yeni yazma sanatında güzel metinler ve blok harfler genellikle ince çizgiler ve süslemelerle eğlenceli bir şekilde bir araya gelir – tam sizin tarzınızı yansıtacak şekilde.

Çekici tonlar

Renk şelalelerinden hoşlanıyor musunuz? Graf von Faber-Castell'in seçkin mürekkep renklerinden oluşan kaliteli koleksiyonu size zengin ve doğal bir renk yelpazesi sunar. Şahsen ben düşüncelerime uyan doğru renkleri bulmaya bayılıyorum.

Bir gün renkli kontrastlarla özlü sözler yazıyorum. Başka bir gün daha kapalı tonlar seçiyorum – ruh halime göre ne istersem. Güçlü renklerden zarif renklere bu çekici tonlar, elle harfleme sanatının büyüsünü ortaya çıkarıyor.


Meditasyon molası

Bu keyifli yazma ve biçime konsantre olma uğraşı, tıpkı bir meditasyon molası gibi. Elle yazmak, günümüzün dijital dünyasında doğal bir karşı hareket gibi, kişinin kendisini ifade etmesi için elle tutulur bir nostalji hissiyatı oluşturuyor.

Tamitio – Kaligrafi seti

Tamitio Kaligrafi Dolmakalem Seti size üç farklı uç genişliği (1.1 mm, 1.4 mm ve 1.8 mm) kullanma seçeneğini sunuyor. Tamitio'nun eğimli uçları geçmişteki geniş uçlara dayanılarak tasarlanmış. Ucu düz tutun, böylelikle ucun tamamı kağıda dokunsun.

Şimdi ilk harf şekillerini yavaşça çizmeye başlayın. Ucun tüm genişliği boyunca kağıda izini bırakabilmesi için mürekkebe yeterli zamanı tanıyın. Daha kalın bir uçla yazılmış kelimeleri ince bir uç kullanarak çizdiğiniz çizgilerle bir araya getirin ve heyecan verici sözcük kontrastları yaratın.

Düşüncelerle baş başa kaldığınız sessiz anlar

Dikkatli kaligrafi yazımının veya eğlenceli harflemenin size sağladığı, düşüncelerinizle baş başa kaldığınız sessiz anların ve zevklerin tadını çıkarın. Ancak burada asıl nokta, yazma işleminin kendinden aldığınız zevktir. Graf von Faber-Castell'in Tamitio'su size rehberlik edecektir.
Size büyüleyici bir yazım deneyimi dilerim!

 

Petra Wöhrmann
Harfleme Sanatçısı


www.petrawoehrmann.de

Petra Wöhrmann tavsiye ediyor

Kendi el yazınız ve kaligrafik unsurlar bir araya geldiğinde, parmak izi gibi benzersiz bir sonuca ulaşırsınız.
Seçkin Graf von Faber-Castell dolmakalem serisiyle, kendinizi güzel yazının muhteşem dünyasına bırakın.
Graf-von-Faber-Castell - Tamitio Kaligrafi Seti
Tamitio Kaligrafi Seti
Graf-von-Faber-Castell - Klasik bakkam Dolma kalem
Klasik bakkam Dolma kalem
Graf-von-Faber-Castell - Guilloche Dolma Kalem Yanık Turuncu
Guilloche Dolma Kalem Yanık Turuncu
Graf-von-Faber-Castell - Kobalt Mavi, Mürekkep Şisesi, 75 ml
Kobalt Mavi, Mürekkep Şisesi, 75 ml
*Tüm mürekkepler 18 güzel renkte sunulmaktadır