Yılın Kalemi 2003

Yılan Ağacı

NESİLDEN NESİLE AKTARILAN KALİTE

1761 yılında kurulan şirket, 19. yüzyılın ortalarından itibaren, ahşap kaplı grafit ve renkli kalemler konusunda en önemli üretici konumuna geldi. Daha sonra, Baron Lothar von Faber bir kurşun kalemini dünyanın ilk markalı yazım gereci haline getirdi.

240 yılı aşan şirket geçmişiyle Faber-Castell, yalnızca yazma gereçleri sektöründe dünya çapında en eski değil aynı zamanda en çok bilinen şirketlerden biridir. Şirketimizi, sekiz nesildir aile işletmesi olarak devam etmektedir.

Onun torunu ve varisi Barones Ottilie von Faber, en köklü Alman ailelerinden birine gelin gitti ve Count Alexander zu Castell-Rüdenhausen ile evlendi.

Yilin Kalemi 2003

Bu "yılın kalemi" serisini piyasaya sunmak için Faber-Castell, yılan ağacından yapılmış kabartmalı gövdesi olan piston sistemli bir dolma kalemi seçiyor.

Bu ağaca adını veren belirgin özellikler, sadece uzmanlar üzerinde değil herkesde sihirli bir etki yaratıyor. Kırmızımsı kahverengi desenli dokusla Yılan ağacı, dünyadaki en ağır ve en maliyetli ağaç türüdür; örneğin, keman yayları ve özel oyma sanatından kullanılır.

Özel bir kalite

Ağaç ve metalin zıtlıklar içeren kombinasyonu, zarif alçakgönüllülük hissi uyandırıyor. Ağaçtan yapılan gövdesi, kapakta yer alan platin metal parçalarlar mükemmel bir uyum oluşturuyor.

2003 yılı, her yıl Graf von Faber-Castell dolma kaleminin yeni bir büyük versiyonunun sunulduğu yeni bir özel üretim serisinin başlangıcıdır. Her bir versiyon, yalnızca 1 yıllığına üretilir.

Zarafeti ve işçiliğiyle bu ürünler, pahalı mal satın alan tüketiciler arasında kendilerine yer buldu. Diğer bir karakteristik özelliği ise, koleksiyonda yer alan tüm yazım gereçlerinin tipik kabartmalı gövdesidir.

İletişim kurmanin şik yolu

Her zaman elle "yerleştirilen" 18 ayar iki renkli altın uç, her bir hareketle kusursuz bir uyum yakalıyor. Bu ürün, üç farklı boyutta sunuluyor. Piston mekanizmasının döner parçası, yanlışlıkla çalıştırılmaması için platin bir kapak ile korunan bir tasarım ve hassasiyet ustalığı örneğidir.

Limited to: 1.500 fountain pens

Geri

Gövdelerin Hikayesi
Bu zarif ürünler doğal malzemelerin saf güzelliğinden esinlenilmiştir.
Devamını oku
Lüksün Doğası
Bu zarif ürünler doğal malzemelerin saf güzelliğinden esinlenilmiştir.
Devamını oku