Yılın Kalemi 2005

Vatoz Balığı Derisi

YAZMANIN ÖZÜ

Samurayların, kılıçlarının kabzalarını vatoz derisiyle kaplamalarının nedeni, gizemli iç güzelliği ve üstün pratikliğidir. Ustalık eseri bu silahların her bir ayrıntısı, özenli bir çabayla ruhu özgür bırakma arzusunu yansıtıyor.

"Bir kılıcı ustalıkla kullanmak, bir ata binmek, yazmak..Tüm bunları sanki kılıç kullanmıyor, ata binmiyor ve yazmıyormuş gibi yapın. Böylece, herşeyi karşı koymadan, ruhunuzla ve kolaylıkla başarırsınız", diyor efsanevi Samuray Yagyu Munenori. Vatoz derisinden dolma kalem, kolaylık hissini keşfetmek için ideal bir üründür.

BÜYÜLEYİCİ

Güneydoğu Asya Vatoz Balığı, Asya okyanuslarında yaşayan geniş bir vatoz (Stingray) ailesine aittir.

Köpek balıkları ile aynı familyadandır ve Asya'daki verimli avlanma alanlarında ağlar ile yakalanıtlar. Sırt derisi sıradışı bir inci deseni ile karakterize edilmiştir ve çok farklı bir dokuya sahiptir.

Şu anda yeryüzünde bulunan bu en özel derinin işlenmesi de kendisi kadar ilginçtir. Okyanusun derinliklerinde bulunan bir hazine.

FARK ve EŞSİZLİK

Vatoz yada Stingray derisi, aynı derecede eşsiz bazı özelliklere sahiptir.

Yumuşak ve pürüzsüz bir yapısı vardır, aynı zamanda dayanıklıdır ve su geçirmez. Hem suya hem de ateşe karşı dayanıklıdır, dünyadaki en sağlam deri olarak tanımlanır.

Her bir vatoz derisi kendine özel bir inci mozaik desenine sahiptir ve özel renk farklılıklarını içinde barındırır, bazıları antrasit gri renge, bazıları ile açık zeytin yeşili ve fildişi renklere daha yakındır. Yılın Kalemi 2005 bu iki farklı renk tonunu da sunabilmek için iki versiyonda da üretilmiştir.

EL İŞÇİLİĞİ

Yüksek fiyatlı lüks materyallerin kullanıldığı Art Deco mimari akımı sırasında, vatoz yada stingray derisi, zanaatkarlar tarafından zorlukla işlenmeye çalışılmıştır.

Özenle yapılan seçimin ardından, deri özel bir takım işlemlerden geçirilir. Daha sonra, 30'dan fazla ek aşamadan geçirilerek Yılın Kalemi 2005'in vatoz derisi gövdesini oluşturacak hale gelir.

İşçilik son detayına kadar gösterilen özeni içinde barındırır, kalemin üzerindeki platin kaplama köprü de bunun göstergesidir.

Yüksek Kalitede Sunum

Herbiri ayrı ayrnı numaralandırılan yazım gereçleri, özel bir ahşap kutuda hoş bir şekilde tasarlanmış bir broşür ve sınırlı sayıda üretildiğini gösteren bir sertifika ile birlikte sunulmaktadır.

Geri

Gövdelerin Hikayesi
Bu zarif ürünler doğal malzemelerin saf güzelliğinden esinlenilmiştir.
Devamını oku
Lüksün Doğası
Bu zarif ürünler doğal malzemelerin saf güzelliğinden esinlenilmiştir.
Devamını oku