Seriler

Klasik

Ağaç ve saf metalin sıradışı kombinasyonu Graf von Faber-Castell Klasik Seri dolma kalemlerine, benzerleri arasında özel bir yere konumlandırır. Ağaç yüzey zamanla kişisel bir renk alarak kalemleri eşsiz kılar.
Detaylı güçlendirilmiş yaylı klips mekanizması yıllardan sonra bile kalemin sıkı bir şekilde cebinizde durmasını sağlar. Modern pompa sistemi mürekkep şişesinden kolayca doldurulmasını sağladığı gibi örneğin seyahatlerde ulaşması kolay kartuşlarla da kullanılmasına izin verir.

 

Devamını oku

Klasik Anello

Klasik Anello Koleksiyonu'nda yer alan değerli kalemleri elinize aldığınız ilk anda sizi baştan çıkarır. Dolma kalem, roller kalem, mekanik kurşun kalem ve tükenmez kalem, üzerine metal yüzükler işlenmiş abanoz gövdeden oluşur. Bu gövde yazım gereçlerine sade bir görünüm kazandırır ve seriye ismini verir: "Anello" (İtalyanca yüzük anlamına gelir).
Böylesi sade bir kontrastı görsel olarak sağlayabilen şey aynı zamanda hissedilir de olmalıdır: Abanoz parçalar ve narin, kıymetli metal yüzükler arasındaki geçiş hafifçe algılanır. Elde mükemmel bir tutuş sağlayan parçalar o kadar mükemmel bir şekilde birleştirilmişlerdir ki gövdesine dokunduğunuzda tek bir yüzey hissi uyandırırlar.

 

Devamını oku

Guilloche

Renkli yazım gereçlerinin gövdeleri için özellikle dayanıklı malzemeler kullanıyoruz. Her parça için sadece mücevher veya gümüş aksesuarlarda kullanılan bir teknik ile gövdelere desen yapılıyor. Son olarak da gövdelere elde lak atılıyor ve parlatılıyor.

 

Devamını oku

Tamitio

Yeni, “Tamitio” serimiz, yazı kültürünün olağanüstü nüanslar ile zenginleştirilebileceğini göstermektedir. Zarif yazım araçlarının her birisi, saf zarafetin ifadesidir ve dolayısıyla hem göz alıcı hem de şık bir aksesuardır. İnce oluklu gövde birkaç detaylı çalışma adımında lake yapılır. Lake kalıcı bir mat yüzey sağlamaktadır. Kusursuzluk, yalnızca maddi değil aynı zamanda da görünür olmaktadır! Yazım aracının yumuşak ucu, ekstra konfor ve özellikle pürüzsüz bir yazı deneyimi sağlamaktadır.
Devamını oku