GÖVDELERIN HIKAYESI

  Since 2003 there has been an annual edition of a superior magnum-sized plunger-action fountain pen, each produced for one year only.

  Each pen is individually numbered on the head of the plunger mechanism. The pen is sold in an exclusive wooden case accompanied by an attractive brochure as well as a certificate assuring that the pen is produced for a limited period only. A platinized end cap protects the twist knob of the plunger mechanism and so prevents the pen from leaking. Each 18-carat bicolour gold nib, available in three widths (M, F, B), is ‘run in’ by hand before the pen leaves the workshop.

  Kusursuz El İşçiliği

  2014
  2015
  2016
  2017

  YILIN KALEMİ 2017

  Viking

  Rüzgar ve dalgaların cesur hükümdarı olarak bilinen, savaş deneyimli fatih unvanıyla korku duyulan ve tüccar olarak addedilen Vikingler, kıtaları birbirine bağlayan bir ticaret ağı kurmuşlardır. Kuzey şalupalarının evrimsel ve gelecek odaklı yapısı,kuzey dünyasının karakteristik ağaçlarından biri, başka hiçbir damarlı ağaçta var olmayan kahverengi damarlarıyla huş ağaçları Yılın Kalemi 2017 tasarımında ilham kaynağı olmuştır. Kaplama, ünlü kayıkların zarif kıvrımlı gövdesinden esinlenerek ve Vikinglerin çığır açan gemi yapımı sanatının ruhuna uygun olarak bir zanaatkar ustalığı ile üretilmiştir. Özel bir yöntem sayesinde, ince damarları nedeniyle çok kırılgan olan huş ağacını ince levhalar halinde kesmek mümkündür.Dayanıklı,antrasit renkli PVD kaplamayla Yılın Kalemi serisinin özel bir maskülen havası bulunmaktadır. Viking gemilerinin yapımında tercih edilen kurşuni renkteki koyu
  renk meşe, dolma kalem ve roller kalemlerin çok parlak ve kullanım sırasında parlak olan metal yüzeylerinde büyüleyici bir tezatlık oluşturmaktadır.Viking gemilerinin yapımında tercih edilen kurşuni renkteki koyurenk meşe, dolma kalem ve roller kalemlerin çok parlak ve kullanım sırasında yanardöner olan metal yüzeylerinde büyüleyici bir tezatlık oluşturmaktadır. Her iki tasarımda da el oyması 18 karat altın uç kullanılmıştır.Kapak kısmı pompa mekanizmasına uygun olan dolma kalemin mekanizmasını korur.
  Yılın Kalemini İnceleyin